Podnet pre JUDr.Tichého na rozpustenie strany Smer-SD.

Autor: pavol varga | 7.6.2013 o 9:18 | Karma článku: 18,00 | Prečítané:  4343x

Vážený pán zastupujúci generálny prokurátor. Takmer dva roky trvajúci nevídaný jav voľby generálneho prokurátora, kde nikto si nevie spomenúť na pravidlá, Ústavu, je zlo. Nemorálnosť, kde mnoho krívajúcich chce dokázať, že sa môžu vznášať oveľa lepšie, ako občania s rovnou chrbticou.

 

Dôvodne predpokladám, že generálna prokuratúra , pod tlakom nevyhnutnosti, si nevšimla, že dochádza k dôvodnému podozreniu z hrubému a opakujúcemu porušovaniu Ústavy Slovenskej republiky a zákonov čelnými predstaviteľmi politickej strany Smer-SD.

Verejne dostupné informácie, kde občan sa dočíta :

Ak porovnáme tie ťažkosti s inými krajinami, tak musím povedať, že Slovensko nie je štandardný právny štát," vyhlásil Robert Fico v roku 2006.

Dňa 16. marca, či je Slovensko po piatich rokoch, ktoré už odvtedy Fico absolvoval vo funkcii premiéra, štandardný právny štát, odpovedal slovenský premiér jednoznačne: "Nie."

Po šiestich rokoch na čele výkonnej moci, ktorá má všetky nástroje na nápravu, je stav štátu na úrovni štátu neprávneho.

Ministri vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) odhlasovali dohodu o zmieri s Hedvigou Malinovou v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva. Jej súčasťou je oficiálne komuniké Úradu vlády, v ktorom Slovenská republika vysloví poľutovanie nad Hedviginým prípadom.

Bratislava 5. júna 2013 (TASR) - Ústavný súd (ÚS) SR dnes pozastavil účinnosť novely zákona, ktorú v zrýchlenom konaní schválil vládny Smer-SD v súvislosti s kauzou nevymenovania Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora. Súd tak vyhovel návrhu skupiny opozičných poslancov, ktorí žiadajú preskúmať ústavnosť novely.

Je tu prítomných viacero rozhodnutí štátnych orgánov, ktoré zakladajú dôvodné podozrenie z porušovania zákonov Slovenskej republiky.

Napríklad NKÚ či UVO, VSS či NBÚ.

Ignorovanie poslancov za stranu Smer-SD troch zasadnutí výborov v tak závažných otázkach, ako je dôvodné podozrenie z nehospodárnosti pri správe štátneho majetku s pokračovaním do oblasti pre každý štát citlivej a tou je národná bezpečnosť, či ignorovanie otázok zdravia a životov občanov v procese úvah o prechode na jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, vytvára dôvodné podozrenie z porušovania ústavných princípov viazaných na slobodný výkon mandátu poslanca NR SR.

Vyjadrenia predsedu strany, ktoré zľahčujú informácie z prostredia tajných služieb je viac, ako veľavýznamné.

Zo zákona č. 85/2005 Z.z. a nasl. Zákona o politických stranách a politických hnutiach:

§ 17

Rozpustenie strany najvyšším súdom

(1) Na podanie návrhu na rozpustenie strany je oprávnený generálny prokurátor, 7) ak strana koná v rozpore s § 2. O návrhu rozhoduje najvyšší súd.

 

§ 2

Strana nesmie svojimi stanovami, svojím programom alebo činnosťou porušovať Ústavu Slovenskej republiky,

ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy.

 

Bezútešnému obzoru dôvodného podozrenia z porušovania ústavy a zákonov dali korunný dôkaz dvaja vrcholní predstavitelia strany Smer-SD a zároveň dvaja najvyšším ústavní činitelia.

Róbert Fico prezentovaním rasizmu na medzinárodnej úrovni.

Pavol Paška výrokom zo včerajška, v ktorom dehonestuje činnosť Ústavného súdu a verejne vyhlasuje, že nie je ochotný rešpektovať právny poriadok SR.

 

Okrem toho, čo je verejne dostupné, treba zobrať do úvahy aj podnety neverejné, ktorými disponuje Generálna prokuratúra a občania o nich iba tušia.

Lebo moc, ktorá nezachováva právo a navyše vytvára domnienku, že ide o systémový prvok činnosti politiky strany, je hroziacou mocou.

Veľmi podobná tej z rokov 1946 - 1948.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?