Ficov meter od nula po nekonečno, ministri a Horné Plachtince.

Autor: pavol varga | 23.4.2013 o 16:00 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  272x

O „tajomnom“ obecnom úrade Horné Plachtince som písal, na blogu Pravdy, ešte 25.januára tohto roku. Kauza , ktorá ďaleko prevyšuje neslávny Štefanovov nástenkový tender dnes dôkladne „uprataný pod koberec“. Škandál, odhaľujúci zlomový bod politiky Ficových „socialistov“.

Bod zlomu, kde už aj ten najľahostajnejší a najotrlejší volič musí pochopiť, že hranica barbarstva je posadená veľmi nízko.

Posledné udalosti v tábore Sulíka potvrdili zákulisné diania , o ktorých som písal pre rokom a pol. O „tajomnom“ sponzorovi strany Smer-SD, ktorý prišiel k zeleným ako Feničan a odchádzal s vavrínovým vencom pre svojho červeného cézara , Fica, aby ho vrátil na čelo výkonnej moci. Rozumej na čelo prečudesného narábania s verejnými financiami.

V tomto kontexte sa treba vrátiť do obdobia rokov 2007 až 2009.

V prvej vláde Róberta Fica podali dvaja nominanti jeho strany demisiu.

Ministrovi zdravotníctva bol jeho nezdravý priestor priúzky, lebo v ňom sa rozpínali firmy súdruha Pašku tak nad objemne, že Valentovič chvíľu hľadal dôveryhodné „osobné dôvody“.

Ministrovi Kašickému výkon ministra obrany vytváral toľko „voľného času“ až dospel k presvedčeniu, že ho treba zmysluplne naplniť. Napríklad upratovaním za štyri miliardy. Aj nekonečný meter Róberta Fica pochopil, že by mu to ohrozilo jeho popularitu „silného sociálneho cítenia“. A tak ho odpratal do centrály NATO, kde sa črtala malá pravdepodobnosť, že by fintu s upratovaním rozšíril až za Atlantik.

Róbert Fico odvolal šesť ministrov. Od štátnych vlastencov (SNS) i otca zakladateľa (HZDS).

Každého za dobré obchody so štátom, kde múdrymi boli politickí spriaznenci a štát , ako vždy, bol vo vedľajšej role alternujúceho Hlupáka.

Obchody oceňované na milióny až desiatky miliónov eur. Potešia aj drobné, keďže bol čas, kedy všetci už vedeli o nastupujúcej kríze iba bodrý komunista Fico hýril optimizmom a peniazmi občanov.

Malé jarné zastavenie iba pri jedinom. Ministrovi životného prostredia Chrbetovi (SNS), o ktorom Fico v máji roku 2009 povedal:

„Ja takých strašiakov nepotrebujem, nepotrebujem ľudí, ktorí sa jednoducho naplašia pri prvom probléme a ujdú z vlády a povedia, že nech vláda rozhodne“.

Šlo o emisnú garáž za 75 miliónov eur. Nech bol motív Chrbeta akýkoľvek, jeho rozhodnutie bola správne, lebo detektívky učia, že „páchatelia sa vracajú na miesto činu“. Vývoj emisnej kauzy, za posledné štyri roky, dáva Chrbetovi za pravdu. Rozhodnúť mala vláda, teda, jeden z jej členov, ktorý k nej mal mimoriadne vrúcny vzťah. Natoľko, že je dodnes strážená, ako kvalitná milenka.

Leto roku 2009 prinieslo aj na úrad vlády prázdniny. V nich sa rýchlo po seba vystriedali dvaja štátni vlastenci od Slotu, aby v jeho závere prišiel riadiť ministerstvo životného prostredia človek spoľahlivosti. Dušan Čaplovič.

Ak na začiatku vládnutia neprešli Kašickému upratovacie ambície, Čaplovičovo dôkladné vyčistenie priestoru po „páchateľoch“ emisného podvodu bolo viac ako žiaduce. Podnes patrí medzi skvosty štátneho tajomstva s režimom najvyššieho utajenia.

Po ňom prichádza na osem mesiacov Paškov „človek“ z košickej skupinky socialistov, aby sa jej „škody“ prechodného upratovania na spoločnom eurofondovom koláči dorovnali.

Zopakujme si. V spomínaných prípadoch odvolávaných ministrov šlo o „obchody“ za milióny až desiatky miliónov eur.

Z cudzieho krv netečie. Toto príslovie, tak fascinujúce socialistov, sa nedotýka iba peňazí, ale aj nominantov na posty ministrov. Súdruh Fico nesiahol na „krk“ ani jednému spolu súdruhovi.

Dnes, kedy sa valí jeden korupčný škandál za druhým a Fico stráca vlastné istoty o jednote členov jeho vlády, zdá sa, že by potreboval koaličného partnera, na ktorom by sa vyvŕšil.

Do prezidentských volieb nič také nehrozí a tak meter Róberta Fica sa môže pomaly blížiť k bodu nekonečno, ktorým meria svojich ministrov „strašiacich“ v mimoriadne zvláštnych formách „verejného obstarávania“.

Aktivity firmy z obce Horné Plachtince dáva dostatok impulzov pre Ficov meter (ne)odvolávania.

Aj pozadie „tajomného“ muža, čo reštrukturalizoval TSS Grade a.s., aby sa dostal nie k práci, ale financiám najväčšieho tendra a z „kapitálotvornej slovenskej skupiny“ sa prerodil do polohy podnikavca, volá po Ficovom metri.

Darmo, Ficov meter „oslepol i ohluchol“ aj pri sume 8 miliónov eur vyplatených bez právneho dôvodu pre rakúsku súkromnú ropnú spoločnosť.

Je to najmenšia suma, ktorá sa približuje hodnote Jureňových pozemkov vo Vysokých Tatrách prevedených Brízom na svojich. Minister Jureňa letel Ficom, aby sa zastavil až v kravíne.

Keď sa človek pozrie na hodnotu železničného tendra za takmer 300 miliónov eur a na dnes ešte neidentifikovateľnú hodnotu „aktivít“ verejného obstarávania obce Horné Plachtince, kde s istotou možno povedať, že by mohla ísť do miliárd eur, potom by už traja ministri nehádajúcej sa Ficovej vlády by mali sedieť vo vrátach kravína a soptiť z poslednej tlačovky.

Neviem , neviem. Ficov flexibilný hodnotiaci meter nemá šancu spotrebovať celú možnú dĺžku, pokiaľ sa dostane na bod metra nekonečného.

Žlté karty už zahodil, lebo privolávali obraz chemických skupenstiev z „emisnej garáže“.

Zostáva posledná možnosť, ktorou tu „straší“ ďalší expert na pôdohospodárstvo, súdruh Jahnátek.

Slovensko za druhej vlády Róberta Fica už nemá ani tri kravíny.

Aký paradox.

Keď súčasný predseda vlády preberal moc po druhej vláde Mikuláša Dzurindu boli nastupujúci „socialisti“ z blahobytu štátu i jeho pokladnice ba i z dvojciferne rastúcej slovenskej ekonomiky vo vytržení skoro dva roky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?